СКОРОЧЕННЯ ДЕРЖАВНИХ МЕДЗАКЛАДІВ У 10 РАЗІВ: НАРОДНІ ОБРАНЦІ ПРИЙНЯЛИ ЗАКОНОПРОЄКТ

Верховна Рада України проголосувала на законопроєкт про придушення медичної допомоги. “Покращення”, які влада хоче ввести призведуть до скорочення медичних закладів та збільшення платних послуг. Медицина перейде до сфери послуг для “обраних”.

 

Законопроєктом передбачається так звана “співоплата” за медичні послуги. Народний депутат Максим Радуцький, ініціатор і голова профільного Комітету ВРУ, вважає, що пацієнт має доплачувати, якщо хоче отримати послуги не від звичайного лікаря, а від хорошого лікаря. За такої логіки можна не доплачувати, якщо хворий хоче отримати неякісні послуги від поганого лікаря. Надання якісних медичних послуг від звичайного лікаря, на думку Радуцького, не є можливим. Або він допускає, що держава має фінансувати неякісні послуги від некомпетентних лікарів?

 

“Цей закон передбачає скорочення медичних закладів, реорганізацію вторинної та третинної медичної допомоги. Я б назвала цей законопроект “про погіршення медичної допомоги”, — заявила народна депутатка Лариса Білозір.

 

Аналітики припускають, якщо закон вступить в дію, це призведе до скорочення закладів медицини в десятки разів. Десятки тисяч лікарів та іншого медперсоналу залишаться без роботи, адже приватна медицина теж “не гумова”. Ну, а дозволити собі розкіш отримувати якісне лікування у хороших лікарів, зможе тільки еліта.