Скандальне викриття: Защенков використав Полтавський завод медичного скла для своїх тендерних махінацій?

У попередніх матеріалах ми розповідали, що, найвірогідніше, засновник компанії «Кріогенсервіс» Сергій Защенков скуповує елітну нерухомість за мільйони, відмиті на тендерах. Ми вирішили докладніше розібратися з тим, як компанія бере участь у торгах та які брудні методи використовує для перемоги в них.

Так, з відкритих джерел нам стало відомо, що, подаючись на тендери, Защенков вказує, що закуповує весь медичний кисень, який потім постачає в лікарні, в Полтавського заводу медичного скла. Тому ми вирішили поїхати на цей завод та дізнатися безпосередньо у керівника підприємства, чи це справді так.

На жаль, директора Полтавського заводу медичного скла наші журналісти на місці не застали, але змогли поспілкуватися з його заступницею. І жінка розповіла дуже цікаву інформацію про так звану співпрацю заводу з «Кріогенсервісом».

Спочатку ми здивувалися, коли почувши назву «Кріогенсервіс», жінка не відразу пригадала, чи закуповує підприємство з такою назвою в них медичний кисень. Дивно, правда? Не згадати підприємство, яке закуповує в них кисень для поставки в десятки медичних закладів країни. Але, як виявилося, подібна реакція жінки цілком очевидна та зрозуміла. Адже, виявляється, насправді Защенков ніколи (взагалі ніколи) не купував у Полтавського заводу медичного скла медичний кисень в такому об’ємі. Уявляєте?

Жінка розповіла, що основним напрямком діяльності заводу є виробництво медичних ампул, а медичний кисень вони продають не так часто і у порівняно мізерних кількостях. За її словами, «Кріогенсервіс» і справді купує в них медичний кисень, але порівняно з тими цифрами, які він вказує в тендерній документації, реальні цифри просто смішні. Три рази на тиждень по 20 тон – саме стільки медичного кисню компанія Защенкова купує в заводу. Порахувати не складно – це 2880 тон в рік. Водночас фактично «Кріогенсервіс» постачає в лікарні по всій країні в два рази більше (!) медичного кисню в рік. І це при тому, що саме підприємство медичний кисень не виготовляє, адже не має навіть базового обладнання для його виробництва.

Тож, все вказує на те, що Защенков вигадав «геніальну аферу», суть якої – закуповувати мінімальну кількість медичного кисню, щоб замилити всім очі, а насправді продавати під виглядом медичного кисню – кисень технічний, який в рази дешевший. Схоже, що саме завдяки цим оборудкам Защенкову вдалося відмити мільйони на тендерах та скупити елітну нерухомість в Києві та області.

Найбільше обурює те, що правоохоронні органи не квапляться реагувати на цю резонансну справу. Найвірогідніше, що частина вкрадених з державної скарбниці коштів «перепала» і їм.

Найсумніше, що ні Защенкова, ні прокурорів, ні суддів не хвилює, що через їхню жагу до наживи сотні пацієнтів українських лікарень щодня вдихають небезпечний фальсифікат та ризикують своїм здоров’ям. І скільки ще невинних людей загубить цинічна афера Защенкова – страшно уявити.

Далі буде…

Сергій Косенко
Сергій Косенко
Правозахисник, ГО «Рух за чесну медицину»

Теми: