Перевірка в «Медіс» «провалилася» через змову МОЗ з медичними ділками?

Ми з вами так довго до цього йшли, стільки зусиль доклали і ось нарешті – Регуляторна служба погодила проведення перевірки в сумнозвісній лабораторії «Медіс». Вчора спеціальна комісія МОЗ мала її здійснити та зафіксувати всі ті кричущі порушення, про які вже півроку гуде весь Львів! Чи варто говорити, як довго цього чекали громадяни, яких ошукали ділки з «Медісу» і ті, кому набридло, що ці негідники забруднюють місто небезпечними відходами?

Але, як виявилося, те, що через оборудки «Медіс» постраждали цілі сім’ї, а місто опинилося на порозі екологічної катастрофи, крім нас, самих громадян, більше нікого не хвилює! Після вчорашніх подій в мене не залишилося жодних сумнівів, що контролюючі органи й самі замішані в цій брудній історії і «покривають» пройдисвітів, які наживаються на хворобах львів’ян.

А тепер про все по-порядку.

В МОЗ мені повідомили, що перевірка в «Медіс» відбудеться 25 липня о 9.00 ранку. А начальник Управління ліцензування МОЗ Ігор Слонецький особисто запевнив мене, що я буду присутній на перевірці і зможу переконатися, що вона відбувається прозоро та згідно закону.

Вчора зранку я вирішив перевірити, чи не попередили «Медіс» про перевірку, як у нас зазвичай відбувається, тому приїхав до лабораторії на 2 години раніше. І тут я побачив дуже цікаву картину. Керівництво лабораторії вже було на роботі і при повному параді – в костюмах, сорочки із запонками – персонал та юристи бігали по території немов ошпарені і також були одягнені, наче на весілля. Була посилена охорона, хоча зазвичай там майже нікого з охорони немає. Стало очевидно, що в «Медіс» знали про «гостей» з МОЗ та мали час приготуватися.

Далі – ще цікавіше. О 9.00 до мене ніхто з членів комісії так і не підійшов, як мені обіцяли в МОЗ. Через 15 хвилин я почав телефонувати на всі мені відомі телефони – Слонецькому та його заступникам. В телефонному режимі заступниця Слонецького мені повідомила, що комісія ще в дорозі. Вона запевнила мене, що вони скоро будуть, але перевірка почнеться трохи пізніше запланованого часу. І тут о 12 годині я дізнався, що, виявляється, комісія вже проводить перевірку всередині «Медіс»! Як вони туди потрапили – для мене загадка, адже я постійно стояв біля входу та їх чекав, пропустити точно не міг. Дізнавшись, що комісія всередині, я відразу направився до входу в лабораторію. Але тут на мене вже чекав юрист «Медіс» Тимчук, який наказав охороні мене не пускати.
Тимчук почав запевняти мене, що перевірка була позавчора і я щось переплутав. Розуміючи, що він відверто обманює мене та навмисно не пускає всередину, я викликав поліцію. Працівникам поліції Тимчук зізнався, що комісія все ж всередині лабораторії. А далі дістав список осіб, яких можна пропускати. Він повідомив працівникам поліції, що я не входжу в цей список, і тому мене не пустять.

Поки я розмовляв з поліцейськими, із дверей лабораторії вийшли чоловік і жінка. Я підійшов до них і запитав – ви часом не комісія з Києва? На що чоловік, який представився Леонідом Торовцем, відповів мені, що вони справді з комісії і перевірка розпочалася ще о 10 годині ранку. Крім цього, він мені повідомив, що мене не включено до складу комісії, і єдина підстава, за якою я міг би брати участь в перевірці – це дозвіл від «Медіс». Звісно, «Медіс» був проти моєї присутності, адже в такому випадку про порушення в лабораторії дізналися б усі.

Ще один важливий момент – зазвичай, така перевірка триває не один день. Тому, коли Торовець сказав, що вони вже закінчили, я був шокований! Адже очевидно, що за 2 години провести перевірку в одній з найбільших лабораторій міста – просто неможливо.

Та все стало на свої місця, коли я почав задавати прості питання членам комісії, які в прекрасному настрої хотіли якнайшвидше втекти геть. Як ви встигли за такий короткий час здійснити перевірку? Чому мене не допустили? Чи не здалося вам дивним, що керівництво та весь персонал були святково одягнені, а вхід до лабораторії оточили охоронці? Та у відповідь я почув лише скреготіння зубами, а в кінці слова – «всі відповіді надамо в письмовому вигляді, щось не подобається – йдіть в суд». Після всього побаченого і почутого «результати» цієї так званої перевірки – для мене очевидні.

Ось так проводять перевірки старорежимні чиновники контролюючих органів. Ось так держава піклується про безпеку людей. І так посадовці, які живуть за рахунок податків громадян, плюють на життя цих громадян, набиваючи свої кишені…І все це – медична реформа в дії.

Та ми не здамося, тож далі буде.

Едуард Синяговський
Едуард Синяговський
Голова ГО «Рух за чесну медицину»

Теми: