П’яна комісія з МОЗ осоромилася при перевірці в «Ескулабі»

Усе вказує на те, що контролюючі органи «кришують» медичних ділків!

Пам’ятаєте сумнозвісну комісію з МОЗ, яка минулого четверга влаштувала так звану перевірку в «Медісі» та своєю необ’єктивністю і бездіяльністю обурила громадськість?

Наступного дня, в п’ятницю, ця сама комісія приїхала «перевіряти» лабораторію «Ескулаб» та знову потрапила в брудний скандал!

Як і минулого разу, не було сумнівів, що про перевірку керівництво лабораторії попередили заздалегідь. Не встигли члени комісії підійти до лабораторії, як їх вже з розпростертими обіймами вийшли зустрічати юристи «Ескулабу» – одягнені, як на святковий парад. Зустріли членів комісії з усіма почестями. Не вистачало хіба що пісень, короваю і оркестру.

Як і у випадку з «Медісом», нас на перевірку не пустили. Тому ми викликали поліцію. Коли правоохоронці приїхали, з лабораторії вийшов голова комісії Торовець і шокував усіх присутніх – червоний, мов буряк, він ледве зв’язував слова. Для всіх було очевидно – він знаходиться у стані алкогольного сп’яніння! Уявляєте? І це офіційний представник МОЗ, який приїхав перевіряти заклад, діяльність якого загрожує безпеці цілого міста!
Робити на місці тест на вміст алкоголю Торовець, звичайно, відмовився. Я звернувся до нього з проханням проїхати в наркодиспансер для перевірки, але він просто відмахнувся. Натомість він спокійно, ніби це в порядку норми для перевіряючого МОЗ, далі поплентався «перевіряти» лабораторію.

Така поведінка представника контролюючого органу є неприпустимою і ставить під сумнів діяльність та функції міністерства взагалі. Тому ми відразу зателефонували на урядову гарячу лінію та повідомили про зафіксовані нами порушення.

Ще один цікавий факт – з самого почату перевірки в приміщенні лікарні, де знаходиться «Ескулаб», знаходилось два молодика в цивільному. По закінченні перевірки вони представились дільничними Шевченківського відділку поліції. Один із чоловіків показав нам лист від «Ескулабу» від 25 липня, в якому керівництво лабораторії просило поліцію 26 липня забезпечити порядок в закладі та захистити працівників від можливих провокацій. Тож сумнівів, що про перевірку в «Ескулабі» знали, немає взагалі.

Спрогнозувати, які результати надасть комісія після свого «веселого візиту» – не складно. Вони ще не встигли видати «Ескулабу» офіційний висновок, а представники лабораторії вже заявили, що ніяких порушень в них виявлено не було. Звичайно, бо їх ніхто і не шукав.

Дуже шкода, що перевірки в цих злощасних лабораторіях, яких так чекали ошукані львів’яни, виявилися звичайним показовим шоу. Контролюючі органи мали зупинити медичних ділків, а натомість дали їм додаткові козирі – адже тепер, пройдисвіти так само будуть здійснювати свої оборудки, але вже зможуть прикриватися папірцем, в якому п’яна комісія написала, що вони працюють по закону.

Як виявилося, «переконати» комісію негідникам було нескладно – обличчя Торовця красномовно про це говорить. Та народний гнів їм вже не зупинити. Тож будемо боротися далі.
А посадовцям МОЗ — ганьба та сором.

Едуард Синяговський
Едуард Синяговський
Голова ГО «Рух за чесну медицину»

Теми: