Оборудки «Кріогенсервісу» в Одесі: Защенкову висунули нові звинувачення

Я продовжую своє журналістське розслідування щодо сумнівної діяльності одного з виробників технічних газів – компанії «Кріогенсервіс», власником якої є не менш одіозний пан – Сергій Защенков.

 

У попередніх матеріалах я розповідав, що в 2018 році мережу сколихнула шокуюча новина – одеські правоохоронці викрили брудну та цинічну схему відмивання грошей у філіалі однієї з найбільших компаній в регіоні – «Кріогенсервіс». Суть афери полягала в тому, що компанія замість медичного кисню постачала в лікарні кисень технічний, який в рази дешевше. Не зупинив спритників навіть той факт, що технічний кисень, який використовується переважно в промисловості, вкрай небезпечний для здоров’я та життя людей через сторонні домішки. По суті, два роки компанія фактично «труїла» пацієнтів 15 комунальних медичних закладів Одещини, серед яких – дитячі лікарні та пологові будинки.

 

За попередніми розрахунками, загальна сума збитку, тобто бюджетних коштів, які за договорами оплатили лікарні за технічний кисень, склала майже 3 млн грн.

 

Звичайно, такі зухвалі та масштабні оборудки викликали хвилю громадського невдоволення. «Під шумок» поліція затримала директора філіалу та водія, який нібито допомагав своєму керівнику збувати фальсифікат в лікарні. Наразі обидва фігуранти справи знаходяться під домашнім арештом. Але якимось дивним чином до власника «Кріогенсервісу» Сергія Защенкова одеським правоохоронцям чомусь зовсім не було діла.

 

Можливо, спіймати таку «велику рибу» їм здавалося чимось неможливим і вони вирішили задовольнитися меншим, а можливо навмисно не чіпали ключового фігуранта авантюри, бо мали власний інтерес.

 

Так це інакше, але на деякий час пристрасті навколо «Кріогенсервісу» згасли і, напевно, пан Защенков сподівався, що відбувся легким переляком.

 

Та не тут було. Як мені стало відомо, нещодавно цією справою зацікавилися київські правоохоронці – Головне управління Національної поліції в Київській області. Схоже, що на відміну від своїх колег в Одесі, вони вирішили вивести Защенкова на чисту воду. А серйозність їхніх намірів підтверджує те, що за попередньою інформацією в травні цього року вони відкрили кримінальне провадження щодо пана Защенкова. Зокрема, доповнили статтю 321-1 ч. 3 ККУ (фальсифікація лікарських засобів або обіг фальсифікованих лікарських засобів) частиною 3 ст. 209 (легалізація доходів, одержаних злочинним шляхом).

 

Тож, все вказує на те, що оборудкам Сергія Защенкова скоро настане кінець, і пацієнти дитячих лікарень та пологових будинків нарешті перестануть вдихати отруєний кисень.

 

Будемо слідкувати за розвитком подій. Далі буде…

Сергій Косенко
Сергій Косенко
Правозахисник, ГО «Рух за чесну медицину»

Теми: