Нова жертва «Кріогенсервісу»: українські лікарні стали небезпечними…

Поки контролюючі органи, генпрокуратура та правоохоронці закривають очі на цинічну аферу Сергія Защенкова, кількість українців, постраждалих від отруєння технічним киснем, невпинно зростає. Нещодавно ми дізналися подробиці жахливої історії Олександра Григоровича з Києва, який віч на віч стикнувся з наслідками так званої діяльності «Кріогенсервісу», та мало не помер. Найстрашніше, що на місці Олександра Григоровича може опинитися кожен.

Про те, що йому довелося пережити і як він наразі самотужки бореться з негідниками, що покалічили його здоров’я, Олександр Григорович розповів нашим журналістам.

Усе почалося з того, що на початку серпня в Київській лікарні №6 терапевт призначив Олександру Григоровичу пройти курс лікувальних процедур – оксигенобаротерапію. Простими словами – подихати медичним киснем в спеціальній барокамері. За словами лікаря, після цього стан здоров’я Олександра Григоровича мав значно покращитися. Але вже після другої процедури чоловік зрозумів – щось йде не так. Хворому стало значно гірше, про що чоловік не вагаючись розповів медперсоналу.

Олександр Григорович вирішив негайно припинити так зване лікування, але працівники лікарні його запевнили, що переривати курс категорично заборонено, адже це може призвести навіть до летального наслідку.

Пройшовши 10 таких процедур і остаточно переконавшись в тому, що на очікуване покращення здоров’я сподіватися марно, змучений Олександр Григорович вирішив все ж піти до іншої лікарні, і останні 2 процедури зробити там. І яким було його здивування, коли після першої ж з них він відчув, що почувається набагато краще і починає приходити до тями. Після цього в чоловіка не було жодних сумнівів – уся справа в кисні, який використовує Київська лікарня № 6. І чоловік вирішив дізнатися про нього більше.

З відкритих джерел Олександр Григорович дізнався, що лікарня на постійній основі закуповує медичний кисень в компанії Сергія Защенкова «Кріогенсервіс», що, за інформацією журналістів, захопила понад 90% ринку медичного кисню та заполонила небезпечним фальсифікатом медичні заклади по всій країні. Відомо, що підприємство постачає в дитячі лікарні та пологові будинки по всій країні замість медичного кисню – кисень технічний, який в рази дешевший і небезпечний для здоров’я людей.

Розуміючи, що він став жертвою негідників, які наживаються на людських хворобах, Олександр Григорович почав діяти – кожного дня він, ледве стоячи на ногах, виходить на акції протесту під стіни Держлікслужби, генпрокуратури, Офісу президента. Від свого імені та інших небайдужих громадян, які втомилися від безкарності Защенкова, він направив купу звернень до всіх можливих органів, депутатів, президента.

Та до людей, які стали жертвами афери Защенкова, чомусь нікому немає діла. Чоловік переконаний, справа в тому, що Защенков заручився підтримкою корумпованих чиновників та продажних поліцейських, які з радістю покривають негідника, отримуючи від його «вбивчого бізнесу» свою частку.

Втім, навіть не дивлячись на усе це, зупинятися Олександр Григорович не збирається, адже на кону стоїть не лише його власне здоров’я, а й здоров’я мільйонів людей. Чоловік впевнений, що рано чи пізно нова влада його почує та зупинить оборудки Защенкова, і українські лікарні нарешті стануть безпечними.

А поки цього не сталося, можемо тільки уявити, скільки ще українців втратять своє здоров’я чи життя після зустрічі з «отруєним» киснем. І скільки українців його вже втратили через байдужість чиновників та жагу Защенкова до легкої наживи.

Сергій Косенко
Сергій Косенко
Правозахисник, ГО «Рух за чесну медицину»

Теми: