Кисень, який вбиває: обурені громадяни вимагають забрати ліцензію в «Кріогенсервіс»

10 липня під стінами Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками відбулася масштабна акція протесту. Обурені громадяни вимагали від контролюючого органу відреагувати на сумнівну діяльність компанії «Кріогенсервіс». Усе вказує на те, що підприємство постачає в медичні заклади України замість медичного кисню – кисень технічний, який в рази дешевший і небезпечний для здоров’я людей.

Нагадаємо, під час нашого розслідування з’ясувалось, що «Кріогенсервіс» систематично порушує законодавство в сфері охорони здоров’я та здійснює постачання фальсифікованих лікарських засобів до медичних закладів країни.

Відомо, що протягом останніх п’яти років підприємство перетворилося на найбільшого постачальника медичного кисню. При цьому, все вказує на те, що воно навіть не має власного виробництва. За наявною інформацією керівник «Кріогенсервіс» Сергій Защенков задля отримання ліцензії надав Держлікслужбі недостовірні відомості про наявність необхідного обладнання. Так, серед документів які товариство надає у складі тендерних пропозицій для участі у публічних торгах, є відомості про використання в якості обладнання для виробництва медичного кисню кисневої станції СКДС-70М. За словами експертів, вона не здатна виготовляти медичний кисень у значних об’ємах і є звичайною купою металобрухту.

Крім цього, в Єдиному реєстрі судових рішень є інформація про низку кримінальних справ, відкритих щодо шахрайських схем «Кріогенсервісу». Але поліція з невідомих причин не квапиться їх розслідувати.

З огляду на все вищесказане ми, учасники ГО «Рух за чесну медицину», разом з небайдужими громадянами вийшли на акцію протесту з вимогою негайно провести перевірки на підприємстві та забрати ліцензію в медичних ділків.

Відразу після початку акції до нас вийшов голова Держслужби Роман Ісаєнко та запросив до свого кабінету для розмови. Він уважно вислухав нас та пообіцяв розібратися в ситуації. З’ясувалося, що це далеко не перша скарга на скандальну компанію «Кріогенсервіс». Такі ж самі звернення Роман Ісаєнко отримав від низки громадських організацій та депутатів.

Ми будемо тримати ситуацію під громадським контролем. Адже якщо вчасно не втрутитися у протиправну діяльність «Кріогенсервісу» і не знищити існуючу схему фальсифікацій, на якій збагачується керівництво компанії, то численних трагедій і людських жертв від отруєння технічними газами не уникнути.

Сергій Косенко
Сергій Косенко
Правозахисник, ГО «Рух за чесну медицину»

Теми: