Кількість недостовірних аналізів в Україні досягає 200 мільйонів на рік

Хлопці та дівчата, привіт.

Лише уявіть, кількість недостовірних аналізів в Україні досягає 200 мільйонів на рік!

Це – понад 30% від загального обсягу досліджень, що проводяться. Таку страшну статистику під час сьогоднішнього круглого столу озвучив Віктор Сердюк, президент Всеукраїнської Ради захисту прав та безпеки пацієнтів. Можна тільки уявити, скільки випадків медичної шкоди, зокрема запізню або хибну діагностику серцевих хвороб та діабету, вони провокують. І скільки українців через це страждають від тяжких ускладнень, або навіть помирають…

Та що тут гадати. За словами президента Міжнародної діабетичної асоціації України Людмили Петренко, в області контролю діабету в Україні скалася просто катастрофічна ситуація. Адже найпростіший аналіз на рівень глюкози у більшості випадків – недостовірний! А все тому, що більшість лабораторій не мають зовнішнього аудиту, аудиту якості тестів на глюкозу на первинці взагалі не існує, процедура забору та транспортування аналізів здійснюється з кричущими порушеннями. І моє розслідування щодо діяльності лабораторій у Львові стало цьому ще одним підтвердженням.

Тож усі учасники зустрічі зійшлися на одному: лабораторія має нести відповідальність за кожний свій хибний аналіз. А громадськість та місцеві органи мають взяти під контроль діяльність лабораторій по всій країні та спільними зусиллями викорінити непрофесіоналізм, хабарництво та безвідповідальність в медичних закладах. Інакше сумна статистика смертей через хибні аналізи, і як наслідок неправильні діагнози, тільки погіршиться. І це справді страшно.

І наостанок. Сьогодні я відчув неабияку підтримку від громадських діячів та справжніх фахівців в області медицини. Вони запевнили мене, що я роблю добру справу і зацікавилися моїм розслідуванням. Тож нас стає більше, будемо боротися далі, за нами правда, з нами Бог.

Далі буде…

Едуард Синяговський
Едуард Синяговський
Голова ГО «Рух за чесну медицину»

Теми: