Держлікслужба «легалізувала» небезпечний фальсифікат: результати перевірки «Кріогенсервісу»

Пройшов майже рік, як інформаційний простір сколихнула новина про «аферу століття» Сергія Защенкова. Та не дивлячись на суспільний резонанс цієї історії і те, що всі подробиці постачання «Кріогенсервісом» в українські лікарні небезпечного фальсифікату давно відомі – правоохоронці та контролюючі органи досі не поклали цьому край.

Найбільше запитань виникає до Держлікслужби та її керманича Романа Ісаєнка, який весь цей час ігнорує звернення громадян та робить вигляд, що нічого не відбувається. Найвірогідніше, те, що «Кріогенсервіс» отруює технічним киснем пацієнтів пологових будинків та дитячих лікарень його зовсім не хвилює. Або Роман Ісаєнко не вважає це вагомою причиною, щоб забрати ліцензію в злощасного підприємства. Що з цього гірше – вирішуйте самі.

Ми розповідали, що журналісти, активісти і небайдужі громадяни мало не щодня проводили акції протесту під Держлікслужбою та вимагали від контролюючого органу не бездіяти в цій ситуації і негайно провести перевірку на підприємстві. Тим більше, що підстав для цього вже предостатньо. Так, відомо, що серед документів, які Защенков надає у складі тендерних пропозицій, є відомості про використання в якості обладнання для виробництва медичного кисню станції СКДС-70М. Але установка вже давно не працює (і невідомо чи працювала взагалі), тож виготовляти медичний кисень підприємство аж ніяк не може. Та найстрашніше – вже відомо про численні випадки, коли пацієнтам, які дихали небезпечним фальсифікатом Защенкова, було нанесено серйозну шкоду здоров’ю. Втім, навіть це не спонукало Держлікслужбу вжити заходів щодо скандального підприємства.

Вчора, 25 вересня, учасники ГО «Рух за чесну медицину» та небайдужі громадяни вкотре прийшли до Держлікслужби, щоб змусити контролюючий орган працювати. Але Романа Ісаєнка, який сам призначив активістам зустріч на цей день, на місці не було. Посадовець раптово пішов у відпустку. Чим викликана раптова «втеча від громадськості» Ісаєнка, люди зрозуміли, коли домоглися зустрічі з його першим заступником. Владислав Цілина повідомив, що, виявляється, в «Кріогенсервісі» вже було проведено перевірку і за її результатами «жодних порушень ліцензійних умов виявлено не було»! Перший заступник викликав голову комісії, яка проводила перевірку в «Кріогенсервісі», і громадяни запитали в нього, як так вийшло, що комісія не виявила очевидних порушень.

Втім, на незручні запитання громадськості голова комісії відповідав зніяковіло. Він визнав, що установка на занедбаному підприємстві вже більше року не працює. А те, ЩО саме постачає «Кріогенсервіс» в українські лікарні – медичний кисень чи небезпечний для здоров’я технічний газ – комісія взагалі не перевіряла (?!), хоча саме на цьому наполягали в своїх численних зверненнях активісти.

Найвірогідніше, не бажаючи після цього дивитися людям в очі та не знайшовши виправдань своїм діям, Ісаєнко не вигадав нічого кращого, як піти у «відпустку». Активісти сподіваються, що це Ісаєнка не врятує – відповідні органи все ж звернуть увагу на недобросовісного чиновника і його звільнення не за горами.

Вкотре переконавшись в тому, що Защенков знайшов «кришувальників» у вищих владних кабінетах, громадяни вирішили йти до кінця і подали позов до суду. Тож незабаром саме суд розставить усі крапки над «і» в цій резонансній справі.

А поки цього не сталося – реальність невтішна. Через бездіяльність Держлікслужби «Кріогенсервіс» продовжує постачати небезпечний фальсифікат в лікарні, Защенков радіє своїй безкарності та рахує прибутки, а українці кожного дня ризикують своїм здоров’ям та борються з невидимим ворогом. І виграють цей бій далеко не всі…

Слідкуйте за нашими новинами. Далі буде…

Сергій Косенко
Сергій Косенко
Правозахисник, ГО «Рух за чесну медицину»

Теми: